Просувати сайт завжди добре комплексними методами, використовуючи все, що тільки можливо. Зупинятися на чомусь одному не варто, тому що пошукові системи дуже часто люблять змінювати алгоритм пошукового ранжирування, і Ви залишитеся ні з чим, а ТОП-10 або навіть ТОП-30 Вам хіба що сниться. І ще: намагайтеся стежити за своїми конкурентами, щоб вони Вас не випередили.

Отже, ми з’ясували, що віддавати перевагу якомусь одному способу не можна. Тоді як розподілити все порівну? Можна скористатися, наприклад, статейним маркетингом, блогінгом, а також посиланнями і все в рівних частинах.

Комплексне просування в інтернеті

Давайте розглянемо статейний маркетинг (просування сайту за допомогою статей). Тут все залежить від вашого бюджету. Якщо він обмежений, Ви повинні шукати безкоштовні майданчики для розміщення рекламної статті щодо Вашого сайту (це може бути білий каталог статей, різні вузько-тематичні каталоги і так далі). Якщо ж у Вас є закладений бюджет на просування сайту – це значно краще. Тоді добре сплановане SEO може допомогти вам бути конкурентоспроможними навіть кілька років. Можете скористатися розміщенням статей на якісному Miralinks, Ваше перебування у ТОПі тоді мало не гарантоване. Звичайно, за статті там потрібно платити (близько 20 у.о.). Але інакше не буває.

А тепер про блоги. Вам треба завести блог на LiveJournal, blogspot, або, зрештою, де завгодно. На блозі Ви зможете розміщувати рекламні статті про свій сайт, шукати тематичні блоги та залишати коментарі з посиланням знову ж таки на свій сайт. Ви можете обмінюватися посиланнями, але такі перехресні посилання цінуються менше. Деякі блоги дозволяють просто придбати посилання.

Ну й про власне посилання. Є два і більше способів отримати їх: проходити реєстрацію в каталогах, або купувати посилання на біржі. Головне, не перестаратися із посиланнями, інакше Вас розцінять як спамер. Відразу скажу, що якщо дозволяє бюджет – краще придбати посилання на біржі, це дуже дієвий спосіб, який заощадить час для Вас.

Звичайно, існує величезна кількість інших способів розкручування сайту. Наприклад, зараз дуже популярними стають соціальні мережі, де постійно багато людей. Форуми, гостьові книги, Twitter – використовуйте все, не лінуйтеся. Адже завжди добре мати козирні карти під руками!