Анкор (від англ. Anchor, або якір) — це видима текстова частина посилання в HTML, яка розташовується безпосередньо всередині тега <a> і служить для зручності користувача. Простими словами, анкор – це текст посилання.

Такий приклад коду з анкором:

<p><a href=”images/myphoto.jpg”>Я змінила. ІМІДЖ. Оцініть мій новий лук!</a></p>

<p><a href=”look.html”>Хочете такий самий палантин, як у мене на фотці?</a></p>

У кожного лінка може бути власний та самостійний текст.На сторінці сайту виглядає так:

Приклад посилання на сторінці

Посилання взагалі може бути без тексту, такі посилання називають безанкорні.

Види анкорів

Умовно можна класифікувати по наявності / відсутності в них ключової фрази:

  1. Анкорні посилання. Це URL з видимим текстом. Він може містити ключові фрази, брендові запити, інформаційні слова (посилання, перейти, джерело).
  2. Безанкорні посилання. Такі URL мають видимий текст посилання, який просто відтворює URL-шлях до сторінки переходу.

У свою чергу, всі URL можна також поділити за входженням ключової фрази в анкор: фраза може мати пряме чи непряме входження. Якщо анкор-лист вашого сайту складається в основному з ключових фраз у прямому входженні, це не зовсім добре: пошукові системи можуть ідентифікувати такі посилання як неприродні, і жодного ефекту для просування вони не матимуть.

Важливе загальне співвідношення анкорних та безанкорних посилань у профілі сайту. Якщо ви не хочете викликати підозри у пошукових систем, прагніть того, щоб частка анкорних лінків не перевищувала 10-15%, а частка безанкорних — 60-65%.

В анкорних посиланнях також важливим є співвідношення прямих і розведених ключів. Частка анкорів, які використовують прямі входження пошукових фраз, не повинна перевищувати 20% від решти анкорних посилань. Звичайно, це досить тонка грань, але зазначене співвідношення справедливо вважати цілком безпечним.

Зверніть увагу на співвідношення інформаційних та комерційних слів. Природний профіль не може складатися повністю з комерційних анкорів.

Що таке анкор посилання та як використовувати його для SEO

Питання – відповіді

Навіщо на посилання потрібен анкор?

Завдяки йому користувач має повне уявлення про те, на яку сторінку він перейде при кліку по ній. Ось чому текст посилання має бути природним та повністю релевантним. В іншому випадку користувач може відразу піти зі сторінки переходу.

Чому анкор важливий для SEO?

На позиції сайту в результатах пошуку можуть впливати посилання з тематично релевантних, якісних та трастових донорів.

Посилальні сигнали у формулі ранжування пошукових систем, як і раніше, займають вагому частку. І без хорошої посилальної підтримки у деяких тематиках неможливо зайняти ТОП-10.

Який навколо посилальний текст?

Текст навколо посилань повинен відноситись до тематики сторінки, на яку він посилається, це додає природності і підвищує тематичність.

Головне призначення навколопосилального тексту — покращення сприйняття посилань та додавання їм природності. Також його можна використовувати для розведення посилань з відверто комерційними анкорами.

Як вставити анкорне посилання в текст?

Щоб додати текст посилання, використовуйте наступний шаблон:

<a href="https://your-site.com">вставити текст</a>

Не забудьте змінити домен на необхідний сайт і замінити сам текст.

Якщо потрібно зробити посилання зображенням, а не текст, використовуйте тег <img>. Так само, як і в попередньому випадку: href задає шлях до сторінки, а атрибут “src” – шлях до зображення. Посилання, де як анкор використовується зображення, може виглядати так:

<a href="https://your-site.com"><img src ="image/donut.jpg" alt = "текст посилання"></a>

Тут також не забудьте змінити домен + посилання на зображення на свої варіанти.

Де брати ідеї для нових анкорів та як їх оптимізувати?

Використовуйте сервіси для вибору пошукової семантики:

  • Google Keyword Planner
  • Семантику з Google Trends
  • та інші.

Правильно оптимізований текст посилання може підвищити клікабельність та збільшити кількість переходів на сайт-реципієнт.

Як писати текст для анкору?

Дамо кілька корисних рекомендацій, які дозволять створити правильний, з погляду пошукових систем, анкорний текст:

  1. Жодного спаму. Це стосується всього, що пов’язано з посиланнями, особливо їх анкорів. Ключова фраза у прямому входженні менш краща, ніж у розведеному. Спам це і про кількість посилань на одній сторінці. Деякі вебмайстри злегка змінюють і публікують посилання (два і більше разів) на одній і тій же сторінці або використовують анкорний текст, що повністю повторюється, відразу на декількох сторінках. Такі прийоми також належать до пошукового спаму.
  2. Довжина. Багато оптимізаторів сходяться на думці, що кількість слів не повинна перевищувати два-три слова. Але, звичайно, це більше умовні обмеження. Так, у Wikipedia ви можете знайти і набагато довше.
  3. Граматичні помилки та читабельність. Не можна брати пошукові фрази, просто скопійовані, без додаткової перевірки — вони можуть мати помилки. Додаючи слова та працюючи з пошуковими фразами, уважно стежте за відмінюваннями, формами дієслів та загальною узгодженістю слів один з одним.
  4. Релевантність сторінки переходу. Текст повинен повністю відповідати контенту, на який веде посилання — тематично і бажано інтентно, якщо це відіграє роль у випадку вашого конкретного анкору.