Проблеми повільної індексації сайту можуть виникнути через чималу кількість сторінок та великий обсяг контенту (який був запущений відразу). Безперечно, що сайти-візитки швидко індексуються і жодних проблем із ними не виникає. Та й при додаванні нового контенту індексація відбувається відразу. Для швидкого влучення в індекс можна спробувати реєстрацію в соціальних закладках. Це простий маловитратний спосіб, але, як виявилось, досить ефективний.

Алгоритм прискорення індексації сайту в індекс:

  1. Зазначаємо на сайті ті розділи, яких найчастіше стосується оновлення (тексти, новини, фото, відгуки тощо).
  2. Створюємо RSS (розсилку новин). Встановлювати до розділів пункту 1, тобто до тих, що оновлюються. Завдяки цьому пошукова система зможе безперешкодно дізнатися дату Вашого останнього оновлення та з’ясувати Вашу поточну активність.
  3. Проходимо реєстрацію в FeedBurner. Тоді Ваш канал буде завжди мати стандартний вигляд, незважаючи на різних користувачів-агентів. Також це допоможе Вам розповсюджувати інформацію про оновлення на сайті (FeedBurner надсилає спеціальні пінги).
  4. Проходимо реєстрацію в Twitter. Ця соціальна мережа останнім часом стає все популярнішою, тому скористатися нею варто. Це допоможе Вам не лише з індексацією сайту, але й загалом із маркетингом.
  5. Виставляємо налаштування коросспостингу RSS до Twitter. Тоді всі Ваші оновлення з RSS будуть дублюватися на Twitter, а користувачі (Ваші фоловери) зможуть таким чином стежити за Вашими оновленнями та переходити на Ваш сайт. Аналогічно можна поекспериментувати не тільки з Twitter, але і з будь-яким блогом.

Тому, таким чином, Ви бачите, як швидко можна розповсюдити новину про оновлення Вашого сайту. Крім того, Ви не тільки прискорите індексацію, але й маєте шанси отримати нових відвідувачів.