Оптимізація форуму – одне з непростих завдань, але ці поради спрямовані на те, щоб зорієнтувати Вас загалом, що саме треба робити. Безумовно, вони досить універсальні і до деяких форумів їх застосувати буде просто неможливо. Що ж, почнемо.

 1. Виявіть оригінальність. Якщо вже не у темі Вашого форуму, то хоч у дизайні. У мережі форумів величезна кількість, і всі настільки однакові, що їх просто не запам’ятовують. Зробіть так, щоб Ваш форум звернув увагу.
 2. Пишіть про актуальне. Додайте на форум нові теми: цікаві та актуальні. Бажано обирайте такі, на які можна подискутувати. Таким чином, Ваш форум буде часто оновлюватися.
 3. Створіть блог. Ви подумаєте, ну до чого тут блог, коли ми говоримо про форум. Насправді їх можна чудово пов’язати. Тим більше, що блог приваблює значно більшу кількість відвідувачів, ніж форум. Ви можете писати цікаві статті на блозі та нижче робити приписку «обговорити на форумі». Способів є безліч.
 4. Спілкуйтеся з учасниками форуму. І не просто спілкуйтеся, а не забувайте дякувати їм за те, що вони роблять внесок у розвиток Вашого сайту, приймайте від них пропозиції, побажання. Міцний зв’язок із учасниками форуму ще нікому не завадив.
 5. Виявляйте активність. Якщо у Вас немає часу займатися форумом (а це вимагатиме від Вас активної участі в дискусіях, обговореннях тощо), тоді знайдіть людину, яка буде виконувати роль адміністратора на форумі та слідкувати за ним. Адміністратора повинні всі знати, він має бути одним із найактивніших учасників.
 6. Запрошуйте експертів. Якщо Ви займаєтеся продажем певних товарів, можете запросити на форум експертів, щоб вони брали участь у дискусії. Це буде цікаво і для учасників, і для експертів, для яких буде безкоштовна реклама.
 7. Використовуйте нагадування. Завжди знайдуться учасники форуму, які зуміли лише зареєструватись. Тоді надсилайте їм щотижня інформаційні повідомлення про оновлення на форумі, рекламу, нагадування про приєднання до обговорень тощо.
 8. Вітайте нових учасників. Люди люблять, коли їх радісно зустрічають та вітають. Тоді в них виникає більше бажання залишитись у такому місці.
 9. Створюйте додаткові теми. Ваш тематичний форум може містити і зовсім нетематичні розділи, якісь розважальні та інші. Це допомагатиме учасникам форуму знайомитися між собою, підтримувати стосунки.

Можливо, ви не відкрили для себе нічого нового. Але все ж таки, напевно, один або два пункти Ви все-таки не використовуєте. Але запам’ятайте, що комплексні заходи можуть дати бажаний результат.

SEO для блогів

Для ведення блогу та його розкрутки є кілька причин: маючи популярний і добре відвідуваний блог, на ньому можна непогано заробити, використовуючи Google AdSense, а також, це хороший майданчик для зовнішніх посилань на сайти, піднімаючи таким чином їх позиції в пошукових системах.

Пошукові машини знають, що блоги щодня, а то й по кілька разів на день оновлюються та поповнюються новою актуальною інформацією, тому вони мають багато привілеїв у пошукових результатах.

Тоді як оптимізувати блог?

Найбільшими блогерськими сайтами є WordPress та Blogger. Якщо Ви шукаєте переваги в SEO, краще використовуйте Blogger, тоді Ви будете швидше проіндексовані.

Блоги не такі вже й відрізняються від сайтів. Чим частіше оновлюється блог – тим вищий його рейтинг. Залежно від тематики Вашого блогу, Ви можете зайняти високі позиції в пошуковій системі, особливо якщо пишете про гарячі події, які висвітлюються також і на інших популярних сайтах в Інтернеті.

Ось перед Вами основні правила ведення блогу :

 • Використовуйте інтригуючі назви, щоб зацікавити відвідувача та пробудити в ньому бажання прочитати далі.
 • Намагайтеся у назвах використовувати ключові слова блогу. Це, звичайно, може бути важко, але блог буде більш релевантним.
 • Посилайтеся на інші тематичні блоги, які можуть зацікавити Ваших читачів, а також попросіть дружні блоги посилатися на Вас.
 • Робіть архіви своїх постів, щоб відвідувачі змогли читати не лише актуальні та свіжі новини, а й знаходити щось цікаве для себе у минулих темах.

Як Ви вже встигли зрозуміти, ключ до успіху Вашого блогу – часте оновлення та завжди свіжа інформація. Це не означає, що Ви повинні весь час тим і займатися, що писати статті, достатньо написати кілька абзаців, або знайти цікаву статтю, додати пару фото та обов’язково посилання-джерела інформації.