Домен – адреса сайту, за яким він ідентифікується в Інтернеті. Успішне доменне ім’я важливе для просування ресурсу — перехід по незабутнім і легким адресам не потребує зусиль.

Що таке дроп-домени - 2-

Для запуску бізнесу в Інтернеті або переведення веб-сайту на новий домен можна зареєструвати нове доменне ім’я або купити домен зі строком дії, що минув — дроп-домен, що може стати відмінним варіантом для розвитку бізнесу. Але перед покупкою дроп-домена варто врахувати низку моментів. У цій статті розглянемо, що таке дроп-домен, його типи, плюси та мінуси покупки.

Визначення дроп-домену

Дроп-домен (drop-domain), віддалений, прострочений домен – це доменне ім’я з терміном дії, що минув. Після закінчення терміну дії домену у разі відсутності продовження хост стає неактивним, позбавляючи його IP-адреси. В Інтернеті веб-сайти розміщені у вигляді не доменних імен, а IP-адрес. Це означає, що кожному ресурсу необхідний сервер системи доменних імен (DNS) для перетворення їх на IP-адреси. При пошуку по дроп-домену DNS не зможе встановити з’єднання з IP-адресою, і перехід на ресурс не буде виконано. Однак після закінчення терміну дії доменного імені воно не повністю зникає, а може бути використане повторно для вказівки нової IP-адреси та створення нового веб-сайту.

Купівля дроп-домену

Для розуміння процесу купівлі дроп-доменів варто дізнатися ключових учасників угоди:

 • Реєстр — це організація, яка веде запис доменних імен для домену верхнього рівня (TLD), наприклад .com або .org.
 • Реєстратор – організація, що реєструє доменні імена. Найбільші офіційні реєстратори доменних імен у світі – godaddy.com, expireddomains.net.

Що таке дроп-домени - 3-

 • Торговий посередник – продавець доменних імен від імені реєстратора.
 • Регістрант — фізична чи юридична особа, яка купує та володіє доменним ім’ям. З технічного погляду домени не належать користувачам, а орендуються.

Особливості угоди

Після реєстрації доменного імені воно «орендується» протягом певного терміну (зазвичай від 1 до 10 років). Провайдери або користувачі зазвичай налаштовують автоматичне продовження доменів за допомогою реселлера. Якщо термін дії доменного імені не продовжено — його може купити, тобто орендувати інший користувач. Купівля доменного імені зі строком дії, що минув, відрізняється від придбання або реєстрації нового домену.

Є кілька способів купівлі дроп-домену залежно від його типу:

 1. Протягом 30-70 днів (залежно від регламенту реєстратора) після закінчення терміну дії домену, відомих як «пільговий період», можна відновити домен, але за більш високу плату, ніж у разі своєчасного продовження.
 2. Якщо реєстрант не продовжив домен протягом пільгового періоду, він втрачає право власності на нього. Про продаж доменного імені інформуються усі зацікавлені у ньому особи, які подали заявки на реєстрацію бажаного домену та отримання його у своє розпорядження після закінчення терміну реєстрації попереднього власника.
 3. Якщо заявки на купівлю домену не зареєстровані, він продається з аукціону тому, хто запропонує найвищу ціну. Період аукціону зазвичай складає 7 днів.

Що таке дроп-домени - 4-

Доменне ім’я, не продане на аукціоні, надходить у вільний продаж або вважається закритим, тобто знову вводиться до Реєстру. Такі торгові посередники, як Novanym, можуть зберігати доменні імена з реєстру та передавати право власності на них покупцям.

Домени, видалені з реєстру, можуть бути зареєстровані заново, як і будь-яке інше незареєстроване доменне ім’я.

Існує великий попит на прострочені домени, тому найзручніший і найефективніший спосіб покупки — через посередника.

Підбір дроп-доменів

Користувач купує дроп-домен з усією його історією, включаючи рейтинг, зворотні посилання, накопичені за його існування. Успішні домени з високим рейтингом дозволяють швидше індексувати та просувати ресурс, ніж сайт, створений з нуля.

При покупці дроп-домена перевіряють його репутацію, тому що попередні характеристики сайту можуть вплинути на рейтинг власного веб-сайту в пошукових системах. Неефективні домени можуть залучати небажаний, нерелевантний трафік, збільшити показники відмов. Це може зашкодити пошуковому рейтингу та видимості сайту, на відновлення яких може піти багато часу та зусиль.

Компанії купують дроп-домени підвищення авторитету ресурсу, що визначається профілем зворотних посилань — критерієм ранжування результатів пошуку. Чим більше домен має вхідних посилань з інших веб-сайтів, тим більш авторитетним він вважається, оскільки сприймається актуальним, надійним, заслуговує на довіру пошуковими системами, і має високий рейтинг. Пошукові системи, такі як Google, визначають авторитетність вхідних посилань на сайт, використовуючи фактори ранжування релевантності: релевантні посилання – ті, що охоплюють схожі теми із джерелом домену. За використання спамерських зворотних посилань доменам нараховуються штрафи. До сайту, пов’язаного з таким дроп-доменом, також можуть застосовуватись штрафні санкції.

Як перевірити дроп-домен

Після закінчення терміну дії домену можна перевірити його історію та показники ефективності для ухвалення рішення про покупку. Є кілька способів перевірки:

 • перевірка репутації. Для цього достатньо простого пошуку в Google або визначення того, з яким доменом сайт раніше був пов’язаний за допомогою сервісу Wayback Machine. Такі сайти як Whois.com, Godaddy.com, що реєструють доменні імена, надають докладну інформацію про IP-адреси, раніше пов’язані з доменом, дати закінчення терміну дії, інформацію про власника та його контактні дані.

Що таке дроп-домени - 5-

 • аналіз зовнішніх зворотних посилань. Рекомендується вибирати дроп-домени, на які посилаються авторитетні джерела. Перевірити якість, релевантність зворотних посилань можна за допомогою таких інструментів як Moz Open Search Explorer, Link Research Tools.
 • перевірка чистоти домену. Програма Norton Safe Web відстежує веб-сайти щодо шкідливих кодів, програм. Ресурс дозволяє перевірити, чи був домен раніше занесений до чорного списку на предмет шкідливого ПЗ.

Виконання цих перевірок дуже важливо для того, щоб зрозуміти, чи був домен пов’язаний з некоректними методами роботи в минулому. Спам-контент, хитрі зворотні посилання, шкідливі програми та шкідливий код завдають шкоди авторитету домену, який складно та довго відновлювати.

Критерії, які враховують при купівлі дроп-домену

 • Наявність якісного трафіку. Купівля домену з живим трафіком заощадить бюджет на рекламу та просування, оскільки після відновлення сайту його авторитет продовжить працювати на бізнес нового власника.
 • Видимість у пошукових системах. Сайти з якісними показниками SEO можуть не потрапити до рейтингу пошукової системи, оскільки якщо на них виявлено шкідливе ПЗ, вони потрапляють під веб-фільтр через порушення та спам. Перед покупкою домену необхідно переконатись, що він не знаходиться у чорному списку.
 • період існування. p align=”justify”> Період існування домену відіграє роль у визначенні його рейтингу в результатах пошуку. Давні домени ранжуються вище, ніж нові. Суть купівлі простроченого домену полягає в тому, що сайт з гарною репутацією сприяє швидкому просуванню онлайн-бізнесу. Купуючи сайт з історією, варто переконатися в тому, що він не використовувався для публікації забороненого контенту, спаму та ін. що у ньому розміщувалося.

Що таке дроп-домени - 6-

 • Актуальні зворотні посилання авторитетних ресурсів. Релевантні зовнішні посилання – важливий фактор ранжування сайту, що дозволяє підвищити рейтинг у пошукових системах. Але спамні ресурси, що посилаються на сайт, негативно відбиваються на його рейтингу. Тому зворотні посилання потрібно перевіряти. Це можна зробити за допомогою таких сервісів як Rush Analytics.
 • Авторитет домену. Для визначення якості дроп-домена аналізують авторитет та довіру до розміщеного на ньому ресурсу. Ці показники визначають з допомогою спеціалізованих сервісів. Чим вищий рівень довіри, авторитету, тим простіше та швидше буде запустити та просувати новий проект на сайті.
 • Тема. Релевантність ресурсу та зворотних посилань важлива при купівлі неактивного домену. Тематичне невідповідність домену власному джерелу спричинить зниження рейтинга; тому необхідно обирати проекти із близьких областей.
 • Ранжування за ключовими запитами, якістю контенту. В ідеалі варто вибирати веб-сайти, які до закінчення терміну дії просувалися за допомогою ключових слів і містили унікальний якісний контент, який підходить для пошукових систем. Проаналізувати ранжування домену за ключовими запитами можна за допомогою Rush Analytics.

Плюси та мінуси використання дроп-доменів

Купівля дроп-доменів – поширена практика. Але спочатку варто врахувати усі плюси та мінуси такого рішення.

Переваги:

 1. Отримання унікальної розкрученої назви ресурсу.
 2. Швидка побудова зворотних посилань, живий трафік.
 3. Хороша репутація ресурсу підвищує рейтинг довіри та ранжування у пошукових системах.
 4. Купівля дроп-домена набагато дешевша, ніж реєстрація нового домену.

Недоліки:

 1. Перед покупкою складно з упевненістю оцінити якість домену. Наприклад, він може перебувати під веб-фільтрами.
 2. Пошукові показники можуть бути штучно завищені перед продажем ресурсу.
 3. Сайт, можливо, раніше використовувався шахраями.
 4. При покупці доменів через посередників можна потрапити на інтернет-спекулянтів (кіберсквотинг).

Таким чином, до купівлі дроп-домена потрібно підходити обережно та вдумливо, враховуючи всі вигоди, ризики.